Problemi održivog razvoja općine Brinje
O problemima održivog razvoja općine Brinje pročitajte u članku Igora Borića.
O problemima održivog razvoja općine Brinje pročitajte u članku Igora Borića.
O problemima održivog razvoja u ruralnoj periferiji pročitajte u članku Ivana Carevića.
O poimanju golfa u prostornom planiranju Istarske županije pročitajte u članku Irene Čanjevac i Jurice Knege, studenata 1. godine diplomskog studija geografije, smjera Prostorno planiranje i regionalni razvoj.
U nastavku članka o Nacionalnom parku "Krka" pročitajte kako razvoj turizma u Nacionalnom parku utječe na gospodarstvo, stanovništvo i okoliš širega prostora.
Kako razvoj turizma u Nacionalnom parku ″Krka″ utječe na gospodarstvo, stanovništvo i okoliš širega prostora?
Velebit je najduža planina u Dinaridima. Od Vratnika do Zrmanje proteže se u dužini od 145 km s prosječnom širinom od 10 do 30 km. Sjeverni je dio Velebita širi, s više vrhova i grebena, a prelaskom u Srednji Velebit sužava se sve do južnog dijela koji je...
Budući da zaštićena područja postaju sve važniji dio turističke ponude u brojnim državama svijeta pa tako i u Hrvatskoj, cilj ovoga članka jest upoznavanje naših čitatelja s glavnim kategorijama zaštite prirode u Hrvatskoj, kao i njihovim najvećim problemima.
Suočeno s činjenicom konačnosti danas najznačajnijih izvora energije, čovječanstvo je u potrazi za novim izvorima, onima koji bi trajno riješili problem opskrbe. Dokle su ta nastojanja došla, koje su značajke i mogućnosti pojedinih obnovljivih izvora energije pročitajte ovdje i u slijedećem nastavku ove teme.
Danijel Orešić Koliko je vode na Zemlji? Unatoč tomu što je naš planet bogat vodom i što razvoj suvremena tehnologije proširuje mogućnosti iskorištavanja vodnih resursa, lako dostupne, prirodno slatke, još manje pitke vode na Zemlji razmjerno je malo. Od sveukupne...
Njemačka je zemlja koja za zaštitu okoliša izdvaja više novca od svih ostalih zemalja članica EU. Planovi za budućnost usmjereni su na daljnje smanjenje emisije štetnih tvari i plinova u okoliš, na razvoj ekološke poljoprivrede, značajnija ulaganja u rješavanje problema otpadnih voda i zaštite podzemnih voda, te kontrole ugradnje sustava za pročišćavanje voda i zraka u industrijskom sektoru.
U nedostatku dovoljnog broja vezova u postojećim, izgrađenim marinama, hrvatska Vlada odlučila je pokrenuti projekt izgradnje tzv. plutajućih marina kojima bi se nastojalo nadomjestiti spomenuti manjak te otvoriti određen broj radnih mjesta za otočno stanovništvo.